Hakkında / About

Dans Yazım Projesi, farklı geçmiş ve deneyime sahip dans yazarlarından oluşan bir platform oluşturarak Türkiye çağdaş dans alanında yeni bir diyalog başlatmayı amaçlıyor.

Dans Yazım herkesin kendi farkını ortaya koyması ve kendi tarzını bulması için farklı yaklaşımları paylaşan ve dans yazılarına görünürlük sağlayacağı web sitesi ile katılımcılara özel bir fırsat sunuyor. Dans Yazım web sitesi, projenin izleyici, eleştirmen ve sanatçılar arasında iletişim sağlayan güncel ve interaktif bir platform olarak yayınlanacaktır.


Dance Writing (Dans Yazım) is a project aimed at establishing a platform of dance writers who, with their different backgrounds and experience, will start a fresh discourse about contemporary dance in Turkey.

Dans Yazım provides a unique opportunity to reveal and develop the different approach and individual style of each participant and tries to boost the presence of dance writing online by creating an active and interactive platform between the audience, critics and the artists themselves.